Podstawowe badania lekarskie

Podstawowe badania lekarskie zdiagnozowanażółtaczka u noworodka wymaga leczenia

Chcąc prawidłowo zdiagnozować konkretną chorobę, pacjent często kierowany jest na poszczególne badania. W zależności od podejrzeń lekarza ,są one bardzo zróżnicowane. W przypadku osób z nadciśnieniem wykonuje się pomiar ciśnienia tętniczego. Część lekarzy dokonuje takich pomiarów u osób młodszych, głównie w celach profilaktycznych.

Wiele chorób nie posiada jednoznacznych objawów. W licznych jednostkach chorobowych, pojawia się gorączka, osłabienie, nudności. W takiej sytuacji trudno określić ich przyczyny. Niektórzy lekarze zalecają wówczas wykonanie podstawowych badań krwi. Do nich zalicza się morfologia krwi, oznaczenie płytek krwi czy OB.

U pacjentów z miażdżycą zazwyczaj oznacza się poziom cholesterolu, z uwzględnieniem poszczególnych frakcji. Na podstawie tego rodzaju badań ustala się dalsze metody leczenia. Niekiedy, podczas kolejnych wizyt lekarz zaleca powtórzenie badań. Ma to na celu sprawdzenie, czy dane leczenie jest skuteczne. Poprawa wyników często świadczy o tym, że u pacjenta wystąpiła poprawa.

Podstawowe badania lekarskie są niekiedy wyznacznikiem skierowania do lekarza specjalisty. Dzieje się tak, gdy lekarz rodzinny uzna, że konkretna jednostka chorobowa wymaga konsultacji specjalistycznej.

requip modutab cena Flixonase Nasule ulotka

1 Comment

  • Dla włosów

    Ostatnimi czasy wielokrotnie mam ochotę wyszukiwać strony, opisujące coś o zdrowiu. Chcę napisać, iż ten artykuł jest ciekawy! Dzięki za miłą chwilę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *