Prywatna opieka lekarska

Prywatna opieka lekarska

Korzystanie z prywatnej opieki lekarskiej jest opcją dobrowolną. Na prywatne wizyty u lekarzy najczęściej decydują się te osoby, które wymagają szybkiego zdiagnozowania. Często w publicznych placówkach medycznych są bardzo długie kolejki do lekarzy specjalistów, co dodatkowo może pogorszyć stan pacjenta.

Prywatna opieka lekarska jest także nieraz jedynym rozwiązaniem w przypadku osób, które z różnych przyczyn, nie opłacają składek na NFZ. W prywatnych placówkach nie jest bowiem sprawdzane ubezpieczenie publiczne, jednak każdy, kto zdecyduje się skorzystać z takiej pomocy lekarskiej, zobowiązany jest do uiszczenia stosownej opłaty. Zazwyczaj zależy ona od specjalizacji danego lekarza oraz zakresu pomocy. Koszt prywatnej wizyty może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najdroższy jest jednak pobyt w szpitalu bądź opłaty związane z różnymi zabiegami. Te mniej skomplikowane są tańsze, lecz np. zabiegi wykonywane w chorobach nowotworowych, zaliczane są do najdroższych.

Zasadniczą zaletą prywatnej opieki lekarskiej jest krótki czas oczekiwania na wizytę. Niekiedy lekarze dostępni są natychmiastowo, czasem w przeciągu kilku dni. Ponadto coraz więcej prywatnych placówek medycznych nawiązuje współpracę z NFZ. Dzięki temu, wizyty u niektórych specjalistów są refundowane.

altargo maść wirusowe zapalenie wątroby objawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *